بجای بنزین از الكل استفاده می شو x

بجای بنزین از الكل استفاده می شو... کم کردن حسادت بین دو بچه مخصوصا اگر دختر و پسر باشند را ارائه بفرمایید. ...
... چند کتاب خوب و کاربردی در زمینه تربیت کودک از همان زمان نوزادی به بعد ...
... ای دارم که شدیدا به چنگ زدن دارد و بسیار لجبازی میکند که حتی گاهی اوقات ...
... برای مستقل خواباندن او چه زمانی اقدام کنم؟ ( اکثرا با خوردن شیر مادر به ...
... دختر 7 ساله ای دارم که از رفتارش اصلا راضی نیستم خیلی جواب می دهد و جوابش ...
... در خانواده ای 6 نفره سه برادر دارم هیچ کدام ازدواج نکردن پدرم راننده کامیون ...

... نباشیدمن دوسوال داشتم -آیاعرق رازیانه باعث بزرگ شدن سینه هامیشودیانه؟ -آیامصرف ...
... میوه کیوی سرد یا گرم است؟ ...
... سال است که دچار یائسگی زودرس شده که طی این چند سال انواع داروها را برایم ...
... چه دارو ...
... رحمی چه باید کرد؟اگر به صورت ترشحات سفید رنگی باشد بدون بو و کمی حالت ...
... برا ...
حمایت از ما | مشهدهاست
`

بجای بنزین از الكل استفاده می شو
چرا در برزیل در خودرو بجای بنزین از الكل استفاده می شود
- 16 ساله - دبیرستان
شنبه 16/2/1385

پاسخ :
برخی كشورها از جمله برزیل كه از نظر سوخت های فسیلی دارای منابع كمتری هستند، زودتر از همه به فكر استفاده از الكل به عنوان سوخت افتاده اند.
به نظر می‌رسد با بالا رفتن شدید بهای نفت خام در بازار، ژاپنی‌ها بیش از هر زمانی به دنبال این هستند كه وابستگی زیاد خود را به نفت خام با روی آوردن به انرژی‌های جانشین و پاك چون سوخت الكل كاهش دهند.

انجمن نفت ژاپن قصد دارد كه مقدار استفاده از الكل گیاهی (بیواتانول) در ژاپن به عنوان یك سوخت اضافی در سال مالی ? ?????میلادی به ? ????هزار كیلو لیتر برساند.

استفاده از الكل، بعنوان سوخت موتورهای درون سوز، به تنهائی یا بصورت تركیب با دیگر سوخت ها، بیشترین توجه را در سالیان اخیر به خود جلب نموده است. دلیل آنهم فواید زیست محیطی و اقتصادی دراز مدتی است كه نسبت به سوخت های فسیلی دارد.
متانول و اتانول برای این منظور مناسب هستند. در حالیكه هر دو نوع این الكلها می توانند از نفت خام یا گاز طبیعی هم بدست آیند. در این میان اتانول اهمیت بیشتری دارد چرا كه بعنوان یك منبع تجدید پذیر به آسانی و از مواد آلی همچون دانه های گیاهی و یا چغندر قند و ... هم بدست می آیند.
سوخت های الكلی
پیشنهاد استفاده از الكل جهت استفاده در حمل و نقل و بخصوص در جایگزین نمودن آن با بنزین و گازوئیل مطرح شده است. حال یا در استفاده در تولید هیدروژن و یا استفاده مستقیم از خود الكل.
سوخت های الكلی می توانند از محصولات مختلفی تولید شوند نظیر:
•چغندرقند
•سیب زمینی
•كاساوا
• آفتابگردان
• اوكالیپتوس
• نیشكر
• جو
• ذرت و...
دو كشوری كه تحقیقات خوبی در زمینه بیو الكل انجام داده اند برزیل و روسیه می باشند. در برزیل اتانول را از نیشكر و در روسیه متانول را از اوكالیپتوس بدست آورده اند. الكل همچنین می تواند از طریق سنتز و از مواد اولیه ای همچون اتن یا استن با كر بید كلسیم و از ذغال سنگ و دیگر منابع بدست آید.
سوخت الكلی كه از منابع كشاورزی بدست می آید نیازمند مقادیر زیادی از زمین های قابل كشت با حاصلخیزی و تامین آب مناسب می باشد و این مورد یعنی تهیه مستقیم از اصل محصولات كشاورزی به سختی می تواند بعنوان گزینه مناسب تامین سوخت الكلی برای كشورهای مختلف بخصوص كشورهای صنعتی مثل كشورهای اروپای غربی مطرح باشد. در نظر بگیرید اگر كل كشور آلمان با نیشكر پوشیده شود، تنها نیمی از نیازهای فعلی سوخت و انرژی آن كشور، از این طریق تامین می شود. البته لازم است توجه داشته باشیم كه اگر سوخت الكلی با استفاده از مواد زاید و دور ریختنی در بخش كشاورزی و دامپروری نظیر: ساقه نیشكر، كاه و كلش، چوب ذرت و سایر موادی كه طبیعتاً دور ریخته می شوند ساخته شود، نیازی به زمین اضافی برای زیر كشت بردن نخواهیم داشت.

اتانول

اتانول می تواند از مواد زیر بدست آید:
مواد دور ریختنی گندم، ذرت، برنج، سیب زمینی، آب پنیر، خاك اره، مواد زائید و زباله شهری، خرده های كاغذ، مواد زائد دامداری ها، ملاس، نیشكر، جلبكها و دیگر مواد زائدی كه حاوی سلولز می باشند.
از نفت خام هم میتوان اتانول را تهیه نمود.
كشاورز انی كه الكل اتانول را تولید می كند به آن "مهتاب" می گویند و این شاید به خاطر فواید آن و رنگ روشن آن باشد!
اتانول، قابل اشتعال است و بسیار بهتر از سوخت های دیگر می سوزد. وقتی بصورت كامل بسوزد حاصل آن فقط آب و دی اكسید كربن است. بهمین دلیل زیست محیطی سوختی بسیار مناسب برای وسایل نقلیه و اتوبوسها محسوب می شود. هر چند اتانول خالص به مواد پلاستیكی صدمه می زند و همچنین نمی تواند بصورت خالص در مو تورهای اتومبیلها بعنوان سوخت بكار رود. علاوه بر این به دلیل اینكه عدد اكتان اتانول بسیار بالاتر از سوختهای معمول اتومبیلها ست، نیاز دارد كه در زمان جرقه دهی ( سیستم برق اتومبیل) تغییراتی بوجود آید.
برای تغییر دادن سوخت اتومبیل به اتانول، سیستم كاربراتوری بزرگتری ( ورودی بزرگتری) نیاز دارم ( پنجاه درصد بزرگتر). همچنین نیاز دارم كه مقداری اتانول گرم شده، به درون كاربراتور تزریق شود.( در شروع كار خودرو) و در صورتیكه ?? تا ?? درصد از اتانول با بنزین مخلوط شود دیگر نیازی به تغییرات سیستم مو توری نداریم.
یك مخلوط حاوی حداقل ده درصد اتانول و بنزین "گازول" نام دارد(Gasohol). یك نمونه شناخته شده از این ماده به نام "E15" شامل ?? درصد اتانول و ?? درصد بنزین است.اینچنین مخلوطی برای مو تورهای اتومبیل معمولی ضرری ندارد.
" E85" برای سوختی است كه حاوی ?? درصد بنزین و ?? درصد اتانول است. از سال ????یكسری از اتومبیلها كه در آمریكا تولید شدند قادرند این سوخت را مصرف كنند. ( اكثر خودروهای سبك) این خودروها بصورت دو سوخته طرا

 اين مطلب بدون دخالت انساني عينا از اين آدرس کپي شده و تمامي مسوليت آن با ناشر اصلي است.

برترین مطالب


... />لطفا درخواست دارم پروفایل من رو با نام کاربری bakzadeh100<br />از شبکه ...
... ی منو فعال کنین .بایه عالمه تشکـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرات ...
... . من از شبکه اجتماعی تبیان لغو عضویت کردم . الان می خوام برگردم شبگه نمیشه ...
... در شبکه اجتماعی با اسم و فامیلیه خودم عضو هستم میخواستم بدونم برای تغیر ...
... مربوط به SHAHAB78 را به طور کامل ببندید وحذف کنید. پشتیبان چیکار میکنه ...
... سلام بررسی مدارک چقدر طول میکشه؟ ...

... چند ایه است؟دارای چند حزب است.ونام چند حیوان در ق ...
... آفاقی و انفسی چیست ؟ در قرآن به تفکر درباره ی خلقت آسمانها و زمین امر شده ...
... التقاء سا ...
... ایه درباره ی نظم وبرنامه ریزی بنویسید وچند سایت که دران ها بتوان احادیثی ...
... و قلب به میم را توضیح دهید و بگویید ایا رعایت این قوانین هنگام خواندن ...
... یسئلونک عن الروح قل الروح من ربی ....)) من ...

سایر مطالب

*